Новини

Аграріям спростять документообіг фітосанітарних заходів під час війни – постанова
Аграріям спростять документообіг фітосанітарних заходів під час війни – постанова
Опубліковано: 08 Серпня 2022

Уряд прийняв постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2022 р. № 398 щодо проведення фітосанітарних заходів під час воєнного стану, зокрема, в районі проведення бойових дій.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Як повідомляється, постанова має на меті створити максимально безпечні умови при здійсненні фітосанітарних заходів і процедур в умовах воєнного стану.

Вона передбачає, що у місцевостях, де велися бойові дії, або які були під окупацією чи підлягали обстрілам, необхідно мінімізувати загрози життю та здоров’ю людей. Тому надається можливість електронного обміну документами для отримання фітосанітарних заходів і процедур між бізнесом та Держпродспоживслужбою.

Крім того, на період воєнного стану постановою передбачається:

– фітосанітарні процедури на територіях територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), не здійснюються;

– обстеження та моніторинг здійснюються за наявності документа, що підтверджує відсутність на відповідній території ризиків, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами. Такий документ видаватиметься місцевою державною (військовою) адміністрацією чи органом місцевого самоврядування або оператором протимінної діяльності;

– документи для фітосанітарних заходів і процедур у сфері карантину рослин подаються до територіальних органів Держпродспоживслужби можна подати електронній формі, а не виключно в паперовій.

Нагадаємо, що раніше аграріям спростили оформлення карантинного та фітосанітарного сертифікатів.

Більше новин