Новини

Уряд України спростив процедури оформлення карантинного та фітосанітарного сертифікатів
Уряд України спростив процедури оформлення карантинного та фітосанітарного сертифікатів
Опубліковано: 25 Липня 2022

Уряд України на засіданні 22 липня прийняв постанову, якою спрощується процедура оформлення карантинного та фітосанітарного сертифікатів.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики України.

Як зазначається, постанова розроблена на виконання Закону України від 12.05.2022 р. № 2246-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо безперебійного виробництва та постачання сільськогосподарської продукції під час воєнного стану» щодо вдосконалення фітосанітарних заходів при переміщенні Україною та експорті сільськогосподарської продукції рослинного походження.

Постановою передбачено приведення у відповідність до вимог вищезазначеного закону чинних процедур у частині оформлення карантинного сертифіката щодо зменшення випадків, коли такий сертифікат є обов’язковим при переміщенні Україною сільськогосподарської продукції рослинного походження та насіння. Зокрема, скасовано вимогу оформлення карантинного сертифіката при переміщенні вантажів з імпортованим насінням; карантинний сертифікат є обов’язковим виключно в разі вивезення рослинної продукції з карантинної зони та за умови, що така продукція може поширювати карантинний організм, щодо якого запроваджено карантинний режим.

Також спрощується процедура переоформлення фітосанітарного сертифіката, необхідного при експорті сільгосппродукції рослинного походження, а саме, для переоформлення зазначених сертифікатів висновок фітосанітарної експертизи (аналізів) буде потрібен не завжди, а лише в разі зміни країни призначення вантажу, за умови, якщо фітосанітарні заходи такої країни вимагають відсутність шкідливих організмів, на наявність яких фітосанітарна експертиза (аналізи) не проводилась.

Крім того, дозволяється оформлення фітосанітарного сертифіката та фітосанітарного сертифіката на реекспорт в електронній формі, а не виключно в паперовій формі, як це є на сьогодні.

«Прийняті зміни сприятимуть спрощенню оформлення документів, необхідних не тільки для експорту сільськогосподарської продукції рослинного походження, а й для переміщення територією України такої продукції», – зазначається в повідомленні.

Більше новин