Новини

Зниження ціни на карбамід сприяло активізації закупівель
Зниження ціни на карбамід сприяло активізації закупівель
Опубліковано: 23 Жовтня 2023

Зниження рекомендованої ціни на карбамід OSTCHEM мало позитивний ефект для ринку. Нагадаємо, минулого вівторка український виробник знизив ціну на 4 тис. грн до 20 тис. грн/т, СРТ, в той час, як ціни на селітру та КАС залишились без змін.

Про це розповіли аналітики Barva Invest, пише Latifundist.com.

Як наслідок, розрив у вартості в перерахунку на діючу речовину між карбамідом та іншими азотними добривами збільшився і перший став набагато цікавішим для покупців. 

Це сприяло активізації закупівель українського карбаміду, який до подешевшання досить погано купувався. Варто зазначити, що черкаський «Азот» залишається єдиним виробником карбаміду, оскільки розмови про відновлення роботи ОПЗ та «ДніпроАзоту» наразі залишаються розмовами. Хоч ризики обстрілів залишаються досить високими, відновлення експортних поставок стало б вагомим аргументом на користь запуску заводів.

При єдиному працюючому виробникові, доступна кількість карбаміду буде невисокою і, за деякими даними, черга за карбамідом на заводі вже розтягнулася до листопада.

«Укртрансліт», який є ексклюзивним представником «Дніпроазоту», знизив ціни на український продукт, однак залишив ціни на імпортний продукт незмінними.

Карбамід для водорозчинних потреб в глибах пропонується по 15,5 тис. грн/т, більш дрібний по 17,5 тис. грн/т. «Звичайний» імпортний продукт від різних виробників пропонується торговою компанією по 24-24,5 тис. грн/т, FCA/EXW. Інші торгові компанії пропонують імпортний продукт по 21-21,6 тис. грн/т, FCA.

Тому аналітики очікують стабільність цін на ринку добрив. 

«Зниження цін на український продукт сприятиме активізації закупівель карбаміду, однак доступних об’ємів українського продукту небагато. Імпортери скоротять поставки, що разом з тільки одним працюючим заводом призведе до скорочення вільних об’ємів на ринку», — пояснили аналітики.

Більше новин