Новини

Зменшення врожаю соняшнику не вплинуло на закупівельні ціни, а урожай кукурудзи досі важко продати
Зменшення врожаю соняшнику не вплинуло на закупівельні ціни, а урожай кукурудзи досі важко продати
Опубліковано: 09 Листопада 2022

Цьогорічний урожай соняшнику в Україні стане найнижчим за багато останніх років. Однак, за даними аналітиків Grain Trade, поки такі прогнози не вплинули на закупівельні ціни.

Фахівці таку ситуацію пов’язують з тим, що основні заводи з виробництва соняшникової олії сконцентровані біля чорноморських портів. Зараз їх робота зупинена через часті ракетні обстріли, а ситуація з експортом залишається незрозумілою.

Закупівельні ціни на соняшник в Україні залишаються на рівні 14-15 тис. грн/т ($385-410/т) з доставкою на завод. Експортні ціни на соняшник з поставкою на DAP — Румунія, Угорщина та Болгарія — $560-580/т.

Станом на 4 листопада в Україні з 4,1 млн га (87% площ) намолочено 9 млн т соняшника з врожайністю 2,2 т/га. Такий результат підтверджує песимістичні оцінки виробництва на рівні 10 млн т у порівнянні з торішніми 17,5 млн т.

Ціни на українську соняшникову олію залишаються на рівні $1000-1050/т для поставок в порт або $1150-1200/т для поставок до Польщі або Болгарії. Вартість соняшникової олії підтримується зростанням біржових котирувань на пальмову та соєву олії.

Через невизначеність щодо продовження Зернової угоди трейдери не купують кукурудзу. Про це говорять на аналітики Barva Invest.

Зазначається, що на українському ринку ліквідність кукурудзи залишається низькою. Відповідно продавати урожай зернової аграріям складно. Незважаючи на відновлення зернових коридорів, трейдери не закуповують нові об’єми кукурудзи через невизначеність щодо продовження Зернової угоди після 19 листопада.

При цьому наголошується, що у світі ж минулого тижня котирування кукурудзи були досить стабільними, коливання зовсім незначні. Грудневий ф’ючерс на американську кукурудзу зріс на $0,01/бу, а на чорноморську знизився на $1,5/т.

Зараз кукурудзяні ф’ючерси перебувають на рівні:

Грудневий контракт кукурудзи на Чикаго (ZCZ2) — $6,79/бу

Грудневий контракт кукурудзи Black Sea (BWFZ2) — $264,25/т

DAP Izov — $225-235/т

Більше новин