Новини

Журналісти провели розслідування і викрили схеми вивезення краденого українського зерна
Журналісти провели розслідування і викрили схеми вивезення краденого українського зерна
Опубліковано: 14 Липня 2022

Викрадення українського зерна з окупованих територій та його вивезення до росії контролює угруповання т.зв. “ростовських вірмен”, з’ясували журналісти редакції Latifundist.com. Представник однієї з таких логістичних компаній у телефонній розмові розповів про маршрути та алгоритм викрадення зерна. Фури везуть український товар без документів напряму в Ростовську та Краснодарську області рф.

Увагу журналістів привернули оголошення компанії «Рутратрансторг». Вона активно шукає зерновози для перевозки зерна з Луганської, Запорізької та Херсонської областей в Крим, Бєлгород, Ставропольський край та, навіть, Єреван.

Компанія «Рутратрансторг» зареєстрована в 2017 р. в місті Краснодар. В реєстрі вказано, що її керівником є Артур Азізян, а засновником — Марина Вікторівна Трубнікова. Що цікаво, згідно російських реєстрів, власницею «Рутратрансторг» Марина стала у березні 2022 р. Вона ж є засновницею ще однієї компанії, яка вказана в оголошеннях — «Міроян». Ця компанія надає транспортно-логістичні послуги, а її керівником є Максим Вікторович Трубніков. Зареєстрована в 2018 р. в Бєлгороді.

Журналісти представилися як представники великої логістичної компанії в Україні, що має свої зерновози в тому числі і на тимчасово окупованих територіях. Розмову вів директор компанії «Рутратрансторг» Артур Азізян.

“…Мені потрібні якісь документи, щоб показати воєнним. Бо навіть звідси, якщо їдуть російські машини і у водіїв є заборгованість перед судовими приставами або штраф, то їх не пропустять на територію України… Подивлюся, яку відповідь вони (військові – прим.ред.) мені дадуть з приводу херсонських машин, чи забезпечать їм прохід. Навіть нашим російським водіям ми робимо пропуск і звідси, і звідти… Гроші перераховуємо на російські картки… У нього (водія – прим.ред.) повинна бути російська картка, або родич якийсь, який мешкає тут, на материку, і кому ми можемо перерахувати… Простіше так,” – повідомив в розмові Артур Азізян.

Окрім того, чоловік зазначив, що військові рф не відберуть авто перевізника, бо вони самі є учасниками схеми вивозу краденого зерна. 

“…А вони (військові – прим.ред.) не відберуть. Там самі, воєнні, це все крутять-мутять. Якщо пропуск зробимо, то воєнні не заберуть. Досі в Криму є машини на українських номерах. Так і їздять. Ніхто не буде забирати, це точно. Особливо, якщо вони херсонські… Такого свавілля немає…. Питання стоїть в тому, як заплатити та забезпечити прохід, ” – зазначав директор компанії «Рутратрансторг».

З директором “Рутратрансторгу” журналісти спілкувалися двічі. Якщо у першій розмові Азізян наполягав на перерахунку грошей за маршрут на картку, то у другій – картки виявилися непотрібні. Можливо, припускають журналісти, такі зміни у розрахунках через нестачу російських зерновозів, бо поспішають якомога більше вивезти зерна, поки є можливість.

Повідомив також Артур Азізян про те, що з фермерами, які продають зерно, розраховуються готівкою. Гроші для розрахунку перераховуються Азізяну з москви.

Тему розрахунку з аграріями журналісти підняли навмисне, адже відомі випадки, коли у фермерів на окупованих землях зерно просто відбирали. Зараз ситуація змінюється і аграрії поступово продають зерно за готівку. Але не вважають це колаборацією, скоріше, вимушеним кроком.

«Таких людей розумію: ресурс закінчується, зарплати платити потрібно, але що важливо  треба склади зачищати під новий урожай. Всі трималися до останнього, бо думали, що визволення буде скорішим», — розповідає фермер з окупованої території.

Щодо цін на зерно, то вони приблизно такі:

  • – пшениця — 90 $/т за продовольчу;
  • – кукурудза — 75 $/т;
  • – соя — 250 $/т;
  • – ячмінь — 60 $/т.

Відомо і про активізацію російських трейдерів. Місцевим фермерам почали приходити ідентичні повідомлення, що може означати лише одне – працюють вони з українськими базами даних. 

Цікаво, що не всі російські трейдери готові їхати на окуповану територію і просять привезти зерно у Джанкой або Армянськ. Бояться, що потраплять до списку компаній, які крали українське зерно? Проте сховати свої злочини не вдасться.

За матеріалами ЗМІ

Більше новин