Новини

Жодних нових зобов’язань у межах «зернової угоди» Україна на себе не взяла — МЗС
Жодних нових зобов’язань у межах «зернової угоди» Україна на себе не взяла — МЗС
Опубліковано: 04 Листопада 2022

Україна не брала на себе жодних нових зобов’язань, які виходили б за межі тих, що вже є в зерновій угоді. Про це зазначив речник МЗС України Олег Ніколенко, коментуючи заяву президента рф про те, що Росія вирішила розблокувати зернову угоду після надання Україною “гарантій” про невикористання зернового коридору у воєнних цілях.

Олег Ніколенко наголосив, що Україна не використовувала і не планувала використовувати зерновий коридор у воєнних цілях і завжди чітко дотримувалась положень зернової угоди.

— москва повернулася до зернової угоди завдяки активній дипломатії Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша та Президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. У координації з Україною вони знайшли слова, які зрозумів путін. Це була позиція сили, а не поступок. Повернення Росії до виконання своїх зобов‘язань у межах зернової ініціативи яскраво ілюструє дієву формулу: сильна позиція + рішучі дії = результат, — підкресилив речник МЗС України.

Він також нагадав, що в межах цієї угоди сторони зобов‘язалися ґарантувати безпечне та надійне середовище функціонування зернового коридору й Україна ніколи не наражала зерновий маршрут на небезпеку.

Більше новин