Новини

Жнива в Україні можуть розпочатись аномально рано — аграрій
Жнива в Україні можуть розпочатись аномально рано — аграрій
Опубліковано: 03 Травня 2024

Через стрімку зміну клімату та глобальне потепління на Півдні прискорилась вегетація с/г культур. Тож якщо не буде опадів, жнива аграрії розпочнуть вже наприкінці травня. Про це повідомили в компанії «ПАЕК».

Так, на полях компанії ТОВ «СП «ПАЕК» пшениця та ячмінь уже викинули колос. Як зазначив власник агрохолдингу Юрій Кормишкін, якщо не буде опадів, то до жнив потрібно бути готовими уже в кінці травня.

«На півдні Миколаївщини пшениця та ячмінь викинули колос. Це говорить про те, що при сприятливих умовах, а це хоча б один дощ на 20-30 мм, жнива розпочнуться в першій декаді червня. У разі відсутності дощів — протягом декількох тижнів. Тобто жнива можуть розпочатись аномально рано — в кінці травня», — розповів Юрій Кормишкін.

Також зазначається, що цього сезону практично усі озимі культури пришвидшили свою вегетацію в середньому на 3-4 тижні, що з погляду агрономії є вкрай багато.

Зміни клімату, як вбачають агрономи компанії «ПАЕК», можуть призвести до глобального перегляду структури посівів в регіоні та плідної роботи з науковою спільнотою щодо виведення нових сортів культур адаптованих до сучасних кліматичних умов.

Більше новин