Новини

Зерновий конфлікт: Україна починає судитися з Польщею, Угорщиною та Словаччиною
Зерновий конфлікт: Україна починає судитися з Польщею, Угорщиною та Словаччиною
Опубліковано: 19 Вересня 2023

Україна збирається подати до суду на Словаччину, Угорщину та Польщу, оскільки вони відмовились зняти заборону на ввезення української сільськогосподарської продукції. 

Про це заявив торговий представник України Тарас Качка, пише Politico.

Заборони, введені трьома центральноєвропейськими країнами, мають на меті захистити фермерів від різкого зростання експорту зерна з України після блокади рф українських портів на Чорному морі.

Правляча партія Польщі особливо прагне зупинити експорт, оскільки її перемога на виборах 15 жовтня тісно пов’язана з підтримкою у сільській місцевості, а місцеві фермери озлоблені збільшенням експорту української аграрної продукції.

Тарас Качка зазначив, що Київ готується відповісти на заборону, обмеживши експорт польських овочів і фруктів. Три  країни виступили проти рішення Єврокомісії.

“Важливо довести, що ці дії є юридично неправильними. І тому ми почнемо судові процеси. Ці заходи Угорщини та Польщі є заявою про повну недовіру до Європейської комісії. Протягом багатьох років Європейська комісія була організатором торговельних переговорів та інституцією торговельної політики для всього ЄС. І ми раніше працювали на цій основі”, – сказав Тарас Качка.

Більше новин