Новини

Зеленський пропонує створити Організацію країн-експортерів зерна для продовольчої безпеки світу
Зеленський пропонує створити Організацію країн-експортерів зерна для продовольчої безпеки світу
Опубліковано: 09 Травня 2022

Президент України Володимир Зеленський  запропонував створити Організацію країн-експортерів зерна, яка стане дієвим інструмент для продовольчої безпеки світу. 

Про це він заявив під час участі у відеоконференції лідерів країн «Великої сімки».

«Життя більш ніж десяти мільйонів людей в Україні, які стали вимушеними переселенцями, вже зруйноване. Але світ – через дії Росії – на порозі ще й продовольчої кризи. Про це зараз говорив також канцлер. Тож, скільки ще мільйонів життів будуть зруйновані в десятках країн Африки і Азії внаслідок дефіциту продовольства і політичного хаосу, який прийде услід за зростанням цін на їжу?», – сказав президент.

Він зазначив, що потрібен дієвий інструмент для продовольчої безпеки світу й Україна пропонує його створити.

Якщо у нас буде Організація країн-експортерів зерна, які поважають міжнародне право, цінують демократію і прагнуть захищати права людини, зокрема і право на життя та гарантований добробут, ми зможемо дати стабільність постачанню продовольства і отримати історичну перемогу над голодом», – сказав президент та наголосив, що деталі наша держава вже може надати.

Зеленський додав, що Україна буквально дає хліб для майже 400 млн людей на планеті.

І вже зараз ООН визнає, що зростання цін на продовольство цьогоріч спричинить голод для мінімум 47 млн людей у 81 країні світу», – заявив Зеленський.

На зустрічі лідери G7 закликали Путіна припинити блокувати експорт українського продовольства. У заяві зазначається, що якщо Путін не припинить блокувати українські порти для експорту продовольства, це буде сприйматися як атака на постачання продовольства для світу.

Більше новин