Новини

Збільшувати ліміти на купівлю земель під час війни несправедливо, – Денис Марчук
Збільшувати ліміти на купівлю земель під час війни несправедливо, – Денис Марчук
Опубліковано: 08 Листопада 2023

З початком повномасштабного вторгнення викликів в агробізнесу стало більше. З 1 січня 2024 року проблем додається, оскільки будуть збільшені ліміти на купівлю с/г земель, розповів заступник голови ВАР Денис Марчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.

«З 1 січня 2024 року згідно діючого законодавства будуть збільшуватися ліміти на купівлю земель – до 10 тис.  га в одні руки. Це викликає занепокоєння. В умовах війни товаровиробники самі часто на передовій, а  ліміти збільшуються в 100 разів – це несправедливо і неприпустимо. Було б варто зупинити збільшення лімітів до закінчення війни та на певний час після, щоб у всіх були рівні умови. ВАР зареєструвала петицію на сайті Президента України, де аграрії просять відкласти збільшення максимальної площі с/г землі «в одних руках» до 10000 гектарів. Просимо владу почути український агробізнес в цьому контексті».

Денис Марчук також наголосив на необхідності доступу аграріїв до пільгового кредитування.

«Програма «5-7-9» дає можливість аграріям бути на ринку. Але є питання – на цей сезон ми просили збільшити ліміт з 90 млн до 130-140 млн грн. Це суттєво підтримає товаровиробників, бо в багатьох з них ліміти вже вичерпані і вони не можуть користуватися пільговими кредитами».

Більше новин