Новини

Запущено майданчик для фіксації збитків аграріїв під час війни
Запущено майданчик для фіксації збитків аграріїв під час війни
Опубліковано: 04 Листопада 2022

«Інтерактивну мапу руйнувань агросектору» запустили в Україні 2 листопада 2022 р.

Про це говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Одним із факторів, що ускладнює нам роботу, є обсяг прямих і непрямих руйнувань, які спричинила війна. Я вдячний ВАР, USAID АГРО за конструктивні проєкти. Завдяки мапі руйнувань, фіксації усіх завданих збитків ми зможемо в подальшому формувати вимоги до їх відшкодування», — наголосив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Керівник напряму земельної реформи Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) Сергій Кубах зазначив, що прямі втрати аграрного сектору України внаслідок війни становлять більше ніж $6 млрд, а загальні втрати — понад $ 30 млрд. До війни торгівля агропродукцією приносила Україні понад $22 млрд, що становило 41% усього експорту.

До наповнення «Інтерактивної мапи руйнувань агросектору України» можуть долучитися всі охочі.

«Нам важливо, щоб це побачив увесь світ, зокрема міжнародні організації, які приймають політичні рішення щодо підтримки України. Також важливо, щоб до цієї інформації мали доступ інвестиційні та приватні фонди, які можуть знайти на цьому порталі потенційні проєкти та співпрацювати із постраждалими підприємствами», — зазначив заступник голови ВАР Дмитро Кохан.

Наразі на мапі зібрано інформацію про 213 пошкоджених об’єктів у 25 територіальних громадах. Переважна більшість із них стосується пошкоджених земельних ділянок.

Більше новин