Новини

Запрацював сайт Земельного банку
Запрацював сайт Земельного банку
Опубліковано: 08 Серпня 2023

Фонд державного майна України презентував сайт, присвячений запуску Земельного банку, на якому опубліковані відповіді на головні запитання, а також карта, де розміщені землі, які будуть акумулюватися в Земельному банку.

Про це пише БізнесЦензор.

Нагадаємо, 27 липня Верховна Рада ухвалила закон, який запускає прозору оренду державних с/г земель через онлайн-аукціони. Цей документ дозволить Фонду держмайна створити Земельний банк.

«‎Головна мета – побороти корупцію на державних сільгоспземлях. Щорічно недобросовісні менеджери державних агропідприємств здавали бізнесу державні землі в оренду за сірими схемами. У їхні кишені потрапляли десятки мільйонів доларів кешу, а державі – збитки», – заявив голова ФДМУ Рустем Умєров.

Як зазначили у Фонді, майже 700 тис. га державних с/г земель роками не приносили жодних коштів для бюджету та громадян. Для того, щоб це змінити, державні с/г землі мають бути акумульовані в Земельному банку, який буде здавати ці землі в оренду на відкритих онлайн-аукціонах на Prozorro.Продажі.

Перші аукціони відбудуться в 2024 році. За попередніми розрахунками, очікуваний економічний ефект від запровадження прозорої оренди складатиме до 7 млрд грн на рік.

Сайт доступний за посиланням.

Більше новин