Новини

Запрацювала програма компенсації аграріям за розмінування земель
Запрацювала програма компенсації аграріям за розмінування земель
Опубліковано: 31 Травня 2024

В Україні запрацювала програма компенсації аграріям за розмінування земель. Держава компенсуватиме фермерам 80% витрат вартості розмінування земель, а також виплатить компенсації тим, хто вже очистив свої ділянки і почав на них працювати. Про це GrowHow повідомила пресслужба Мінекономіки.

Участь в програмі можуть узяти аграрії, землі яких уже розміновані сертифікованими операторами протимінної діяльності (ОПМД) в період з 24 лютого 2022 р. до 15 квітня 2024 р. Вже сьогодні вони можуть заповнити та подати заявку на отримання компенсації на адресу Центру гуманітарного розмінування: compensation@uachd.org.

До заявки, скріпленої ЕЦП, потрібно додати:

  • копію договору із сертифікованим оператором на надання послуг з розмінування;
  • копії актів наданих послуг, що підтверджують проведення розмінування;
  • копії платіжок, що підтверджують розрахунок за надані послуги з розмінування.

Обов’язковою умовою для участі у програмі є розташування землі на деокупованій території поза зоною бойових дій. Також факт забруднення ділянок має бути підтверджений Центром протимінної діяльності за результатами нетехнічного обстеження сертифікованим ОПМД.

Серед інших вимог: аграрій не повинен перебувати під санкціями, а кінцевий власник товаровиробника — не громадянин держави-агресорки. Також фермер не повинен мати податкового боргу, а його підприємство не перебувати у стадії ліквідації чи банкрутства.

В разі, якщо всі необхідні документи надані, а умови виконані, Центр вносить аграрія до переліку фермерів, яким пропонується надати компенсацію. Перелік розглядає Комісія з розгляду питань, пов’язаних з наданням компенсації витрат за гуманітарне розмінування земель с.-г. призначення, яка виносить остаточне рішення.

Фермер отримає компенсацію 80% суми, витраченої на оплату послуг з розмінування, якщо фактична ціна не перевищує вартість, визначену відповідно до методологічних рекомендацій Мінекономіки. Якщо ж вартість вища, то уряд відшкодує 80% від вартості, розрахованої на основі методологічних рекомендацій.

Крім того, подавати заявки на компенсації можуть фермери, які лише планують розпочати розмінування власних с.-г.ділянок або на яких працюють як орендарі. Вони це можуть зробити через Державний аграрний реєстр.

Після цього їхні заявки опрацьовуються Центром гуманітарного розмінування, який оголошує відповідні тендери в системі Prozorro. Участь в цих тендерах зможуть взяти всі охочі сертифіковані оператори протимінної діяльності, які й визначатимуть вартість розмінування на відкритих торгах в системі.м

Більше новин