Новини

Закупівельна ціна соняшнику перевищила 18 тис грн/т і продовжить рости
Закупівельна ціна соняшнику перевищила 18 тис грн/т і продовжить рости
Опубліковано: 30 Травня 2024

Закупівельна ціна на соняшник в Україні перевищила 18 тис. грн/т і до кінця тижня-початку наступного може сягнути 19 тис. грн . До того ж відновлення роботи портів у березні-лютому призвело до значного зменшення запасів соняшника, що також впливає на зростання цін. Про це повідомили аналітики  кооперативу ПУСК.

«Ціни на соняшникову олію зростають через обмежену пропозицію на світовому ринку. Основними виробниками соняшникової олії у світі є рф та Україна. росія експортує більшість своєї продукції до Китаю, тоді як інші країни-покупці звертаються до України, де пропозиція є обмеженою. Це призводить до зростання цін на соняшникову олію. Відтак заводи готові купувати соняшник навіть за високими цінами через низький рівень запасів», — йдеться в повідомленні.

Переробні заводи працюють з мінімальним прибутком в очікуванні нового сезону олійних культур.

«Поточні ціни часто приносять заводам мінімальний прибуток або навіть збитки, але їхня головна мета – підтримувати роботу до початку сезону ріпака, коли на переробку надійде новий врожай. На цьому тижні очікується подальше зростання цін на соняшник. Заводи продовжуватимуть купувати соняшник за наявними цінами, які коливаються в межах 18 100-18 200 гривень. До кінця тижня-початку наступного очікується, що закупівельні ціни досягнуть 19 тис. грн/т», – прогнозують у ПУСК.

Більше новин