Новини

Законопроєкт про електронні аграрні розписки ухвалено в цілому
Законопроєкт про електронні аграрні розписки ухвалено в цілому
Опубліковано: 23 Лютого 2024

Верховна Рада України сьогодні, 22 лютого, під час засідання ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №9266 «Про електронні аграрні розписки». Про це повідомив перший заступник керівника Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк у Telegram.

«За» — 263 голоси.

Основна мета законопроєкту — запровадження нового фінансового інструменту для кредитування сільськогосподарського виробництва.

Ключові переваги електронних аграрних розписок:

Електронна аграрна розписка як неемесійний цінний папір є самостійним предметом обігу на ринках капіталу, відповідно кредитор зможе легко її продати та використати отримані гроші для подальшого кредитування аграріїв за новими електронними аграрними розписками. 

Законопроєкт розширює як коло суб’єктів, які можуть видавати електронні аграрні розписки, за рахунок сільськогосподарських кооперативів так і види застав: продукція тваринництва та первинної переробки

Спрощення та здешевлення порядку видачі, обігу та припинення електронної аграрної розписки у порівнянні з традиційними паперовими — аграрій зможе самостійно видати електрону аграрну розписку просто з особистого е-кабінету в Електроному аграрному реєстрі, не сплачуючи гроші за послуги нотаріуса.

Законопроєкт забезпечує надійність електронної аграрної розписки. Якщо боржник не виконує зобов’язання за електронною аграрною розпискою, то кредитор може отримати виконавчий лист на відповідне стягнення, звернувшись до реєстру Електронних аграрних розписок.

Прийняття законопроєкту допоможе виробникам сільськогосподарської продукції отримати ширший доступ до кредитів, також збільшить коло кредиторів, здатних фінансувати агросектор, та зменшити витрати на отримання грошей.

Нагадаємо, законопроєкт №9266 «Про електронні аграрні розписки» був зареєстрований у травні 2023 р. У липні 2023 р. він був прийнятий у першому читанні.

Більше новин