Новини

Законопроєкт №9341 лише зашкодить агробізнесу, – УКАБ
Законопроєкт №9341 лише зашкодить агробізнесу, – УКАБ
Опубліковано: 28 Червня 2023

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» звернулась до Мінагрополітики та Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин з проханням відхилити проєкт закону №9341 від 29.05.2023 «Про внесення змін до розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо відтермінування набуття юридичними особами права на купівлю земельних ділянок сільськогосподарського призначення».

Про це пише  УКАБ.

Як йдеться у зверненні, цей законопроєкт передбачає нові норми щодо купівельних дій в Земельному кодексі України шляхом зміни термінів дії обмежень завдяки переформулювання чинного визначення «До 1 січня 2024 року» на «Протягом двох років з дня припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022». 

Тобто, фактично з дати набрання чинності законопроєкту і до припинення чи скасування воєнного стану будуть зняті обмеження у власності щодо загальної площі 100 гектарів на одного громадянина України та заборона на купівлю-продаж або відчуження в інший спосіб сільськогосподарських земельних ділянок юридичними особами. Проте, з дня припинення або скасування воєнного стану на термін 2 роки ці обмеження будуть повернуті. 

«Така часова послідовність відміни-введення обмежень згідно пункту 15 Перехідних положень ЗКУ не має жодного логічного обґрунтування. Хаотичні зміни не підуть на користь прогнозованому та стабільному розвитку відносин ринку земель сільськогосподарського призначення та поліпшенню інвестиційної привабливості агросектору України. Натомість власники земель отримають погіршення свого становища, адже невизначеність та обмеження щодо обсягів та переліку потенційних покупців земельних ділянок буде обмежувати попит. Це в свою чергу негативно відіб’ється як на вартості земельних ділянок сільськогосподарського призначення, так і на вартості їх оренди», – наголошується у зверненні. 

Крім того, автори законопроєкту мають на меті не допустити зловживань під час здійснення операцій із землею, проте не конкретизують які саме вони вбачають можливі зловживання під час здійснення операцій та яким саме чином запропоновані зміни їм запобігають.

Більше новин