Новини

Законодавче нововведення не усунуло проблему з блокуванням податкових накладних
Законодавче нововведення не усунуло проблему з блокуванням податкових накладних
Опубліковано: 20 Жовтня 2022

12 жовтня 2022 року Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову №1154 та внесено зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Незважаючи на прийняття постанови, для аграріїв залишається болючим питання блокування податкових накладних, яке не завжди виправдане та обґрунтоване.

Про це AgroPortal.ua розповіла заступник генерального директора УКАБ з адвокації Марія Ревенко.

Вона відмітила, що основні зміни, які передбачені зазначеною постановою, це: 

– виключено можливість безумовної реєстрації розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача – платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику;

– передбачено вимогу щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування платника податку, яким подано для реєстрації податкову накладну/розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, у разі, якщо такий платник відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку;

– встановлено обов’язок комісій контролюючих органів приймати рішення про неврахування таблиці даних платника податку в разі: відповідності платника податку критеріям ризиковості; надходження до контролюючого органу податкової інформації щодо невідповідності відомостей, зазначених в таблиці даних платника податку, видам економічної діяльності відповідно до КВЕД, кодам товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодам послуг згідно з ДКПП, що постачаються та/або отримуються платником податку, ввозяться на митну територію України.

Марія Ревенко, заступник генерального директора УКАБ з адвокації:

Наразі можемо сказати, що істотного впливу внесених змін на роботу аграрних підприємств не буде. Скоріше, уряд задекларував ті принципи, що вже використовувалися податковими органами на практиці. Але пройшло дуже мало часу після прийняття постанови, тому складно детально говорити про наслідки, поки аграрні підприємства не зіштовхнуться з нововеденнями на практиці”. 

Експертка пояснює, що великі платники податків, як правило, не стикаються з проблемою зупинення реєстрації податкових накладних напряму щодо власних накладних, оскільки здебільшого вони проходять по категорії тих критеріїв, котрі підлягають безумовній реєстрації. 

«Однак це не означає, що вони не страждають від зупинення реєстрації податкових накладних, зокрема постачальників. Адже в таких випадках покупці позбавлені права на податковий кредит і тим самим позбавляються відповідного податкового активу, примушуються до надмірної сплати ПДВ до бюджету чи не мають можливості для отримання відшкодування такої суми ПДВ», — зазначає Марія Ревенко

За її словами, така ситуація вкрай негативно впливає на фінансовий стан агросектору, особливо у період воєнного стану, коли він і так страждає від занизьких закупівельних цін на продукцію. 

Більше новин