Новини

Заблокувано 218 суден, які беруть участь у “зерновій угоді”
Заблокувано 218 суден, які беруть участь у “зерновій угоді”
Опубліковано: 31 Жовтня 2022

Рух 218 суден, які беруть участь у «зерновій ініціативі», фактично заблокований.

Про це повідомляє пресслужба Міністерстві інфраструктури України.

«У зв’язку з тим, що українська сторона станом на 30 жовтня немає дозволів від Спільного Координаційного Центру на проходження безпечним коридором та проведення інспекцій, 218 суден фактично заблоковані на своїх поточних позиціях», – ідеться у повідомленні.

За даними відомства, з них:

– 95 завантажених суден, які вже вийшли з українських портів та очікують на інспекцію для відправлення до кінцевого споживача;

– 101 судно очікує інспекції на вхід до українських портів;

– 22 завантажених судна чекають на вихід з українських портів.

Наголошується, що реалізація «Ініціативи про безпечне транспортування зерна і агропродукції через українські порти» носить винятково гуманітарний характер і Україна як сторона Ініціативи не порушила жодного з із пунктів.

«Українська сторона не зупиняла рух вантажів через «зерновий коридор», навіть попри російські військові атаки на портову та енергетичну інфраструктуру. Також було зафіксовано 15 випадків приближення російських БПЛА та літаків на заборонену дистанцію до цивільних суден, що беруть участь у Ініціативі», – зазначили у Мінінфраструктури.

Додається, що фактична блокада «зернового коридору» з боку російської федерації розпочалася ще у вересні.

«Це проявлялось у штучному затягуванні та зменшенні кількості інспекцій, що призвело до створенні черги у 176 суден з 2,1 млн агропродукції на борту. Таким чином, стає очевидним намір росії спровокувати масовий голод у нужденних країнах Африки та Азії, а також створити гострий дефіцит продовольства у всьому світі», – підкреслили у відомстві.

У Мінінфраструктури додали, що протягом роботи «зернового коридору» 9 мільйонів тонн продовольства, з них більше 5 мільйонів тонн, було відправлено до країн Африки та Азії.

Також у рамках Всесвітньої Продовольчої Програми під егідою ООН до країн, що перебувають на межі голоду, було відправлено 190 тисяч тонн української пшениці.

Нагадаємо, що рф виходить із «зернової угоди» через вибухи у Севастополі, що сталися 29 жовтня.

Більше новин