Новини

За які ділянки не потрібно сплачувати земельний податок
За які ділянки не потрібно сплачувати земельний податок
Опубліковано: 01 Квітня 2024

Згідно з українським законодавством, земельні ділянки підлягають оподаткуванню. Однак є винятки — Податковий кодекс передбачає звільнення від сплати земельного податку за певних умов. 

У юридичній компанії WINNER зазначили, що до таких перш за все належать сільськогосподарські угіддя зон радіоактивно забруднених територій. Також податок не сплачується за с.-г. землі, що перебувають у тимчасовій консервації або у стадії сільськогосподарського освоєння. Не підлягають оподаткуванню земельні ділянки державних сортовипробувальних станцій і сортодільниць, які використовують для випробування сортів с.-г. культур.

Не потрібно сплачувати податок за землі дорожнього господарства автомобільних доріг загального користування. Сюди належать землі під проїзною частиною, узбіччям, земляним полотном, декоративним озелененням, резервами, кюветами, мостами, штучними спорудами, тунелями, транспортними розв’язками, водопропускними спорудами, підпірними стінками, шумовими екранами, очисними спорудами тощо.

Оподаткуванню не підлягають також ділянки сільськогосподарських підприємств усіх форм власності та фермерських (селянських) господарств, зайняті молодими садами, ягідниками та виноградниками до вступу їх у пору плодоношення. До цієї категорії належать також ділянки з гібридними насадженнями, генофондовими колекціями та розсадниками багаторічних плодових насаджень.

Окрім цього земельний податок не поширюється на ділянки кладовищ, крематоріїв та колумбаріїв і на надані ділянки для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій. Також не оподатковується земля, на якій розташовані дипломатичні представництва.

У період воєнного стану до переліку земель, за які не потрібно сплачувати податок додалися ще два види ділянок:

забруднені вибухонебезпечними предметами;

непридатні для використання у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами, у випадку прийняття рішень про встановлення податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів.

Юристи наголошують, що якщо земля не входить до переліку звільненої від оподаткування, то у разі не сплати земельного податку банки можуть списати кошти з рахунків платників податків, які мають податковий борг, на підставі платіжної інструкції на примусове стягнення коштів, ініційованої податківцями або органом державної виконавчої служби.

Більше новин