Новини

За умови надання міжнародної підтримки площа весняної посівної може збільшитися на 30% – Дмитрасевич
За умови надання міжнародної підтримки площа весняної посівної може збільшитися на 30% – Дмитрасевич
Опубліковано: 07 Грудня 2022

За умови надання міжнародної підтримки насіннєвим матеріалом, загальні площі посівів в Україні під час весняних польових робіт у 2023 р., за оцінкою Мінагрополітики, можуть збільшитися на 30%.

Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич, повідомила 6 грудня пресслужба відомства.

«Ми провели опитування серед аграріїв щодо потреби в насінні. Фактично всі аграрії відповіли, що вони готові сіятися. І якщо буде міжнародна підтримка насіннєвим матеріалом, загальні площі посівів можуть збільшитися на 30%. Тому ми попросили наших партнерів про допомогу. І вже є перші позитивні відгуки, зокрема від FАО», — зазначив М. Дмитрасевич.

Крім того, за його словами, Мінагрополітики звернулося до всіх країн-партнерів України про допомогу в закупівлі генераторів для агросектора. Потреба в них становить 1125 одиниць. Наразі отримано підтвердження від Німеччини про надання 25 генераторів. Паралельно міністерство веде переговори з Японською агенцією з міжнародного співробітництва (JICA), з FАО.

«Наслідки блекауту відчули всі. В агросфері найбільше страждають тваринництво та переробка. Працюємо над тим, щоб покрити хоча б частину з потреби в 1125 генераторів», –  підкреслив заступник міністра.

Крім того, Мінагрополітики продовжує працювати над розвитком стабільного експорту агропродукції. Так, ЄС уже погодив виділення 950 млн євро на підтримку логістичних проєктів у межах «Шляхів солідарності», з яких близько 250 млн – гранти від Єврокомісії, 700 млн – кошти, які ЄБРР, Світовий банк, ЄІБ готові вкласти в експортну інфраструктуру.

«Ми просили Єврокомісію підтримати декілька проєктів. Це в першу чергу встановлення перевантажувальних терміналів. Друге – дотації для виробників або покупців рухомого складу європейського стандарту, аби збільшувати його кількість й активніше доставляти нашу агропродукцію до європейських портів», – зазначив М. Дмитрасевич.

Більше новин