Новини

За рік ціна соняшника впала з 26 тисяч грн до 11
За рік ціна соняшника впала з 26 тисяч грн до 11
Опубліковано: 09 Жовтня 2023

Виробники з Кіровоградщини зараз не продають врожай через занадто низьку ціну. Вона у понад двічі нижча, ніж рік тому — 11 тис. грн проти минулорічних 26 тис. грн.

Про це пише Kurkul.com з посиланням на Суспільне.

Як поінформували у Spike Brokers, наразі ціни реалізації соняшнику на переробні підприємства в Україні знаходяться в діапазоні $260-280/т без ПДВ. Тож, аграрії Кіровоградщини використовують різні способи зберігання зерна.

Деякі вважають за краще зберігати зерно в зерносховищах, інші — в зернових рукавах.Водночас агроном з Кіровоградщини Денис Філіпенко вважає, що зерносховища — це найкращий варіант для зберігання зерна. Аграрії, які використовують зернові рукави, пояснили, що зерно в них зберігається добре, якщо воно сухе.

«У рукаві, на мою думку, аеробні умови зберігання. Тобто там немає доступу повітря, там у будь-якому випадку заведуться якісь бактерії й зерно зіпсується», — вважає фахівець.

Керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова розповіла, що в Кіровоградській області аграрії отримали безплатно 3,5 тис. зернорукавів для зберігання зерна і техніку. Їх вистачить на зберігання близько 500 тис. т збіжжя.

«Враховуючи щорічне виробництво зерна, у нас є потреба у додатковому обладнанні для зберігання зерна. Починаючи з минулого року, у нас в області є така практика використовувати активно зернові рукави та модульні зерносховища», — зазначила посадовиця.

Аграрії, які хочуть побудувати зерносховища, можуть скористатися державною програмою «єРобота».

«Завдяки цій програмі можна отримати фінанси на додаткове обладнання або впровадження нової технології до 8 млн грн. Ці гроші аграрії можуть використати на будівництво зерносховищ за умови впровадження перероблювання зерна», — розповіли у департаменті.

Вибір способу зберігання зерна залежить від багатьох факторів, зокрема від вологості зерна, наявності коштів та умов зберігання.

Більше новин