Новини

За порушення правил експорту підприємців позбавлятимуть верифікації
За порушення правил експорту підприємців позбавлятимуть верифікації
Опубліковано: 30 Січня 2024

За порушення правил експорту агропродукції до деяких країн ЄС підприємців на 6 місяців позбавлятимуть верифікації. Про це розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, пише пресслужба Мінагрополітики.

За словами міністра, Уряд 26 січня ухвалив постанову №87 «Про внесення змін до пункту 10 Порядку реалізації експериментального проекту з верифікації суб’єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану», згідно з якою удосконалюються правила експорту окремих видів сільськогосподарської продукції, щоб запобігти зловживанням.

«Відтепер підприємство може бути виключене із переліку верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу, якщо від Болгарії, Румунії, Словаччини, Угорщини чи Польщі надійде інформація, що продукція, завантажена для транзиту через ці країни, насправді залишилася в одній із цих країн», — пояснили у міністерстві.

Наприклад, якщо, згідно з документами, соняшник їхав до Греції, але був проданий у Болгарії, то підприємець буде виключений з переліку верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу. І повторно подати заяву на включення до переліку верифікованих суб’єктів зможе не раніше ніж через шість місяців після виключення.

Більше новин