Новини

За час війни менш ніж 5% аграріїв змогли змінити або диверсифікувати діяльність
За час війни менш ніж 5% аграріїв змогли змінити або диверсифікувати діяльність
Опубліковано: 13 Жовтня 2023

За свідченням учасників ринку, вплив тотальної війни на сільгоспвиробників був колосальним. Про це свідчать дані опитування «Сміливість бути фермером», яке було проведено за підтримки Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО).

Так, більш ніж половина (50,8%) респондентів засвідчили про значне скорочення обсягів виробництва. 13,3% мають виробництва на територіях, що потребують розмінування, або знаходяться у зоні активних бойових дій. Змінити або диверсифікувати діяльність вдалося лише 4,1% респондентів. 

Водночас понад 70% агровиробників зазначили, що продовжувати працювати їх мотивує відчуття відповідальності перед українцями, переконання, що кожен зараз повинен працювати, і робота аграрія сьогодні не складніша, ніж робота військового, лікаря, комунальника чи енергетика. 71% респондентів зауважили, що працювати допомагає віра в перемогу. Більша частина опитаних (53,6%) зізнаються, що сил додає підтримка родини та близьких людей. 

Емоції, які переважають серед респондентів та, на їх думку, характеризують українського агровиробника у 2022-2023 рр., — це сміливість (64,6%), відповідальність (73,6%) та патріотизм (70,8%).

Більше новин