Новини

З вересня для аграріїв запровадять нові умови державної підтримки
З вересня для аграріїв запровадять нові умови державної підтримки
Опубліковано: 22 Серпня 2023

З вересня в Україні мають бути запроваджені нові умови державної підтримки для підприємств агропромислового комплексу.

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, пише пресслужба Мінагрополітики.

«Українські аграрії показали хоробрість і незламність, збираючи в цьому році гарний урожай. За попереднім прогнозом, продукції на 3-5% буде більше, ніж торік. Але через війну аграрії зазнали значних втрат і потребують серйозної підтримки. Мінагрополітики має бути модератором і допомагати їм», — підкреслив Тарас Висоцький.

Зокрема, за його словами, планується підвищення ліміту за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» до 150 млн гривень для переробних підприємств. Крім того, ЄС на 2024-2027 рр. планує виділити Україні €50 млрд, серед яких буде передбачена підтримка переробки в агросекторі.

Також виділена допомога домогосподарствам з Херсонської та Миколаївської областей, які постраждали через підрив Каховської ГЕС. Вони отримають 3318 грн за одну сотку. Максимальний розмір площі домогосподарства в Херсонській області — до 30 соток, у Миколаївській — до 20 соток.

Крім того, цього року передбачена державна підтримка на 200 млн грн для фермерів або організацій водокористувачів на відновлення або будівництво нових зрошувальних систем.

Більше новин