Новини

З поданням заявки на розмінування не варто зволікати
З поданням заявки на розмінування не варто зволікати
Опубліковано: 05 Липня 2022

Міни в полях становлять загрозу безпеки роботи в полі. І тривожних повідомлень про механізаторів, які підриваються на мінах та нерозірваних снарядах стає все більше, через що зволікати із розмінуванням полів на деокупованих територіях не варто.

Про це в інтерв’ю на Latifundist.co повідомили засновник сервісу Feodal Андрій Дем’янович та голова правління Асоціації саперів України Тимур Пістрюга.

За даними Асоціації саперів України, площа бойових дій складає 13,6 млн га. Це потенційно небезпечні території, які потребують процедури так званого гуманітарного розмінування.

Для того, щоб подати заявку на гуманітарне розмінування потрібно зайти на Military.feodal.online та авторизуватися за номером телефону. 

«У заявці основним критерієм є наявність геопросторових даних, тобто меж полів. Далі заявка потрапляє до нас», — каже Андрій Дем’янович.

Далі фахівці сервісу формують лист, який є юридичною підставою звернення до оператора протимінної діяльності з проханням провести обстеження території. У ньому містяться дані щодо координат поля, обставин мінування тощо. Після підписання листа суб’єктом оператор виїзджає на обстеження.

Першим етапом у гуманітарному розмінування полів є нетехнічне обстеження території, яке передбачає збір інформації з конкретної ділянки. Для цього група фахівців прибуває на місце, знімає координати і формує поля в інформаційну систему.

«За результатами їх роботи ділянка може бути виключена із небезпечних, якщо, звісно, на полі не знайдено непрямих доказів присутності вибухонебезпечного предмета», — каже засновник сервісу Feodal.

Додатково Андрій Дем’янович зазначив, що період від заявки до приїзду саперів залежить від території, плану саперів і плану Національного органу протимінної діяльності. З метою якнайшвидшого здійснення розмінування фахівці радять не зволікати з поданням заявки.

Більше новин