Новини

З Одеського порту вийшло перше судно в рамках “зернового коридору”
З Одеського порту вийшло перше судно в рамках “зернового коридору”
Опубліковано: 01 Серпня 2022

1 серпня 0 9:15 в рамках реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з порту «Одеса» вийшло перше судно з українським зерном.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

«Ідеться про судно RAZONI, яке під прапором Сьєрра-Леоне прямує до порту Тріполі в Лівані. Воно рухатиметься коридором, безпеку якого підтверджено нашими партнерами-гарантами – ООН та Туреччиною. На його борту 26 тис. тонн української кукурудзи», – уточнив міністр.

Він зазначив, що з цією відправкою Україна разом з партнерами робить черговий крок до запобігання світовому голоду. Крім того, розблокування портів дасть «щонайменше $1 млрд валютної виручки для української економіки та можливість для аграрного сектора спланувати посівну наступного року».

«Ми вдячні партнерам, які, незважаючи на складнощі, не зупиняли роботу з підготовки до експорту. Разом з представниками ООН та Туреччини вже напрацьовані внутрішні операційні регламенти. Зі свого боку Україна зробила все, аби відновити роботу портів та всіх задіяних підприємств. Важливо зазначити про неухильну підтримку з боку американських та європейських партнерів на шляху до розблокування українських морських портів», – додав О. Кубраков.

Також міністр зазначив, що в портах Великої Одеси ще 16 суден чекають на свою чергу для відправки.

«Це ті судна, які були заблоковані з початку повномасштабного вторгнення Росії. Паралельно отримаємо заявки на прибуття нових суден для завантаження агропродукцією. В найближчі тижні за підтримки наших партнерів ми плануємо вийти на повну потужність перевалки сільськогосподарської продукції», – резюмував голова Мінагрополітики.

Більше новин