Новини

З липня 2023 року уряд планує скаcувати мораторій на податкові перевірки та повернути контроль над застосуванням РРО
З липня 2023 року уряд планує скаcувати мораторій на податкові перевірки та повернути контроль над застосуванням РРО
Опубліковано: 23 Грудня 2022

Уряд України за технічної допомоги МВФ працюватиме над розробкою інтегрованої дорожньої карти заходів податкової політики та адміністрування податків для якнайшвидшого відновлення довоєнного стану податкового адміністрування та політики.

Про цестало відомо з Меморандуму про економічну та фінансову політику України ради директорів Міжнародного валютного фонду, опублікованого на сайті Кабміну.

Програма передбачає збільшення податкових надходжень та пожвавлення внутрішнього ринку запозичень. Також у її рамках працюватимуть над стримуванням монетарного фінансування і покращення прозорості державних інституцій.

Найближчим часом уряд повинен подати до Верховної Ради три законопроєкти, які мають набути сили уже 1 липня 2023 року. Йдеться про:

– відміну мораторію на проведення податкових перевірок;

– скасування спрощеної системи зі ставкою єдиного податку 2% та відновлення довоєнного режиму для цих платників податків;

– забезпечення ефективного та повноцінного застосування реєстраторів розрахункових операцій у закладах роздрібної торгівлі, включаючи поновлення відповідальності за порушення цих вимог.

Приблизний приріст надходжень у 2023 році від скасування змін спрощеного режиму оподаткування Кабмін оцінює орієнтовно на рівні 0,13% ВВП при оцінці дефіциту бюджету у 21,6% ВВП.

В уряді вважають, що виконання положень Меморандуму наблизить Україну до запуску нової повноцінної програми співпраці з МВФ у 2023 році.

Більше новин