Новини

З другої половини січня варто очікувати подорожчання ячменю, — аналітики
З другої половини січня варто очікувати подорожчання ячменю, — аналітики
Опубліковано: 10 Січня 2024

У другій половині січня варто очікувати подальшої активізації та зростання цін на ринку ячменю, де зараз зберігається високий попит на тлі низької пропозиції. Про це повідомила пресслужба Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).

Як зазначили в аналітичному центрі сільгоспкооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР, на січень вже законтрактовано 150-160 тис. тонн українського ячменю, багато угод припадає на Іспанію та Італію, є контракти з поставками до Китаю.

У фуражній групі зернових, за словами аналітиків, то ячмінь зараз найдоступніший за ціною, що приваблює імпортерів. Можна очікувати, що Україна в січні експортує щонайменше 150-160 тис. тонн, а можливо поставки ячменю на зовнішні ринки сягнуть 200 тис. тонн. Україна навіть у довоєнний період не мала стільки продажів у січні. Високий попит на ячмінь можна очікувати й у лютому.

При цьому запаси ячменю в Україні є достатніми для активної торгівлі. На початок січня вони становили 3,5–3, 6 млн тонн. Прогнозний показник запасів на 1 лютого — 3,2 млн тонн.

— Ціни перебувають на рівні $145-150 за тонну на базисі СРТ Одеса. Переробники індикативно озвучували 4400-4700 грн/т, але за такими низьким цінам реально ніхто не торгує. Можна очікувати, що ціни сягнуть 5000–5200 грн/т вже до кінця тижня. Надалі, враховуючи зростання курсу долара, ціни можуть досягти 6100 грн/т, — зазначили у «ПУСК».

Аналітики додали, що Євросоюз активізує закупівлі після 15-го січня, буде контрактувати поставки ячменю на лютий і березень — в цей період можна очікувати зростання ринку, і на попиті ціни на ячмінь вочевидь будуть підтягуватися догори.

Більше новин