Новини

З 2024 року ціна землі зросте удвічі — прогноз
З 2024 року ціна землі зросте удвічі — прогноз
Опубліковано: 20 Червня 2023

Український експерт ринку землі Євген Носальський розповів, що вже у 2024 р. вартість гектара землі зросте на 50-75%.

Про це пише Telegraf.

Він зазначив, що з моменту відкриття ринку сільськогосподарських земель вартість зросла в 4 рази. Це призвело до появи сервісних компаній, які залучають інвестиції громадян у землю.

«Багато українців інвестують у землю, сподіваючись надалі заробити на капіталізації чи відсотках за оренду», — пояснив експерт.

При цьому, як додав Євген Носальський, перспективи зростання цін на землю є досить оптимістичними.

«З відкриттям ринку землі ціна по всіх областях стартувала від 700 доларів за гектар. Зараз через війну вартість землі змінюється залежно від географії. Вартість у центральних регіонах стартує від 90 тис. гривень за га, у західних — від 110 тис. грн. Якщо розглядати Північ та Південь України, там ціни дещо нижчі. Зокрема, Чернігівська, Сумська, Харківська — від 55 тис. гривень, Одеська, Миколаївська — від 60 тис.», — розповів експерт.

За його словами, навіть в умовах війни вартість землі зросла на 20%, а коли на ринок зайдуть юрособи (з січня 2024 р. — ред.), це стане першим дзвінком до подальшого зростання цін.

«За нашими прогнозами, буквально у перший рік у деяких регіонах буде стрімкий ріст, приблизно на 50-75%, і він не зупинятиметься ще впродовж кількох років. Тобто, перспективи зростання цін на землю досить оптимістичні, оскільки земля — це обмежений актив, її більше не стане», — підсумував Євген Носальський.

Більше новин