Новини

Євросоюз скасував мито на весь український експорт
Євросоюз скасував мито на весь український експорт
Опубліковано: 25 Травня 2022

24 травня Рада Євросоюзу ухвалила тимчасову лібералізацію торгівлі та інші торгові поступки щодо певних українських товарів: протягом року ввізне мито на весь український експорт до країн Європейського Союзу не сплачуватиметься. 

Про це йдеться у пресрелізі європейського відомства.

«Завдяки цьому рішенню ЄС зможе істотно підтримати економіку України. Неспровокована та невиправдана загарбницька війна росії проти України мала руйнівний вплив на виробничі потужності країни, транспортну інфраструктуру та її вихід до Чорного моря, а також на її ширші можливості торгівлі з рештою світу. Не можна недооцінювати наслідки  як на внутрішньому, так і на міжнародному рівні, з точки зору впливу на продовольчу безпеку», – ідеться у повідомленні.

Відсьогодні рішення є чинним та призупинить, зокрема:

  • – усі тарифи згідно з Розділом IV Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, встановлені Поглибленою та всеохопною зоною вільної торгівлі (ПВЗВТ), які ще не були лібералізовані.

  • Призупинення охоплює, зокрема: промислову продукцію, що підлягає поступовому скасуванню до кінця 2022 року; фрукти та овочі, що підлягають системі вхідних цін, а також сільськогосподарську продукцію та перероблену сільськогосподарську продукцію, що підлягають тарифним квотам;

  • – стягнення антидемпінгових мит на імпорт з України; застосування загальних правил імпорту щодо імпорту походженням з України.

  • У Раді ЄС додали, що сьогоднішнє рішення залежить від дотримання принципів, викладених у статті 2 ПВЗВТ.
Більше новин