Новини

Єврокомісія створить «смуги солідарності» для українського експорту зернових
Єврокомісія створить «смуги солідарності» для українського експорту зернових
Опубліковано: 13 Травня 2022

Європейська Комісія розробила план дій, щоб допомогти Україні експортувати агропромислову продукцію. Це так звані «смуги солідарності» — Solidarity Lanes. План представив європейський комісар з питань транспорту Адіна Велян.

Для того, щоб створити «смуги солідарності», потрібно: 

Створити додатковий вантажний рухомий склад, судна й вантажівки. Для цього комісія закликає учасників ринку ЄС терміново надати додаткові транспортні засоби. 

Поставити у пріоритет експортні постачання української сільськогосподарської продукції, для цього керівники інфраструктури мають надати залізничні слоти для цього експорту.

Терміново перекинути мобільні зернонавантажувачі на відповідні прикордонні термінали для прискорення перевалювання. Угода про автомобільні перевезення з Україною усуне вузькі місця.

Також серед пріоритетів  митні операції та інші перевірки і зберігання продукції на території ЄС. З цією метою комісія закликає національну владу:

– проявляти максимальну гнучкість і забезпечувати адекватне укомплектування персоналом для прискорення процедур у пунктах перетину кордону,

– оцінить доступні складські потужності в ЄС та координуватиме свої дії з державами-членами, щоб допомогти забезпечити більше потужностей для тимчасового зберігання українського експорту.

«Наступний раунд конкурсу Connecting Europe Facility (CEF) дасть змогу підтримати проекти щодо покращення транспортного сполучення з Україною, зокрема для залізничного сполучення і залізничних терміналів. Тож комісія сьогодні ухвалила рішення підписати з Україною угоду високого рівня про оновлення карт Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T) у рамках політики комісії з розширення TEN-Т у сусідні країни»,— наголошується у пресрелізі

Більше новин