Новини

Єврокомісія протягом серпня–жовтня виділить допомогу для малих с/г виробників
Єврокомісія протягом серпня–жовтня виділить допомогу для малих с/г виробників
Опубліковано: 20 Липня 2022

Єврокомісія на прохання українського Уряду протягом серпня–жовтня виділить допомогу для малих с/г виробників.  Цей процес перебуває на завершальній стадії і вже найближчим часом Мінагрополітики презентує нові програми підтримки для малих фермерів.

Про це повідомив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час пресконференції в «Укрінформі». Він також розповів про інші кроки, які наразі здійснюються для підтримки аграріїв в Україні.

Так, було створено Національну раду з відновлення України від наслідків війни, яка підготувала Проект Плану з відновлення України за напрямом «Нова аграрна політика», що був презентований під час Конференції з питань реформ в Україні (URC 2022) у Лугано. Документ окреслює трирівневу модель і містить план дій в аграрному секторі на період воєнного часу, післявоєнного відновлення та наступного етапу — розвитку. Його було ухвалено та взято за основу для втілення.

Крім того, за словами Тараса Висоцького, з 1 липня запущена грантова підтримка від держави на переробне підприємство (подати заявку), для розвитку садівництва (подати заявку), а також на створення теплиць (подати заявку)  – у рамках двох останніх грантів буде виділено від 7 до 10 млн грн на кожного заявника. 

«Для середнього бізнесу це вже непоганий старт, адже держава дає 70 % інвестицій», – підкреслив Висоцький.

Перший заступник Міністра також прокоментував сфери, які є найбільш актуальними для аграріїв: збут продукції, її викуп державою або міжнародними партнерами, оподаткування, кредитування, забезпечення пальним.

«Два найскладніших напрями – це збут та викуп продукції. Усе, що ми заклали в нову аграрну політику, дасть позитивний ефект переробці, але це потребує декілька років, оскільки запуск спиртових, біогазових та інших заводів – це тривалий процес. Тому продукцію потрібно експортувати. Ми чекаємо офіційних результатів щодо підписаного Меморандуму за портами і паралельно працюємо над розвитком перевалок через західний кордон. Зрозуміло, на нові експортні можливості одразу ж відреагує ціна. Сподіваємось, що цього тижня для українських аграріїв будуть позитивні новини», – наголосив Тарас Висоцький.

Стосовно оподаткування, то, за його словами, це складний компроміс, бо аграрії сплачують 90% саме місцевих податків. Тож, з одного боку, важливо підтримувати аграріїв, а з другого – мінімізація оподаткування буде значним ударом по бюджетах місцевих громад.

За інформацією Agravery.com

Більше новин