Новини

ЄС допоможе Україні експортувати зерно та імпортувати добрива
ЄС допоможе Україні експортувати зерно та імпортувати добрива
Опубліковано: 17 Травня 2022

В рамках вияву солідарності ЄС з Україною, Комісія презентувала комплекс заходів, які допоможуть Україні експортувати сільськогосподарську продукцію. Оскільки внаслідок вторгнення Росії в Україну і блокади нею українських портів, українське зерно та інші сільськогосподарські товари вже не можуть бути доставлені за призначенням.

Про це йдеться на eeas.europa.eu.

Так, Комісія окреслила план дій зі створення «Шляхів солідарності», щоб забезпечити Україні можливість експортувати зерно, а також імпортувати необхідні їй товари — від гуманітарної допомоги до кормів для тварин і добрив.

«20 мільйонів тонн зерна повинні залишити Україну менш ніж за три місяці, використовуючи інфраструктуру ЄС. Це колосальний виклик, тому необхідно скоординувати і оптимізувати логістичні ланцюги, встановити нові маршрути і уникати, наскільки це можливо, затримок. Наше повідомлення стосується екстрених рішень, але також середньострокових і довгострокових заходів, які мають поліпшити приєднання та інтеграцію інфраструктури України з ЄС. Як щодо короткострокових, так і довгострокових рішень, ми будемо працювати з українською владою, а ще, зокрема, тісно співпрацюватимемо з сусідніми країнами-членами, котрі під час цієї кризи не шкодували зусиль для допомоги», — зазначила комісарка з питань транспорту Адіна Велян.

Як зазначається, попри екстрені зусилля ЄС та його країн-членів, спрямовані на полегшення перетину кордону між Україною та ЄС, тисячі вагонів і вантажівок з українського боку чекають на митне оформлення. Багато готового до експорту зерна все ще зберігається і затримується в українських силосах.

«Поміж проблем є різниця в ширині залізничних колій: українські вагони не сумісні з більшістю залізничних мереж ЄС, тому більшість товарів доводиться перевозити вантажними автомобілями або у вагонах, які відповідають стандартній колії ЄС. Цей процес забирає багато часу, а перевалочні споруди уздовж кордонів наявні у недостатній кількості», — йдеться у повідомленні Єврокомісії.

Щоб подолати цю загрозу Єврокомісія з країнами-членами ЄС працюватиме над:

  • – збільшенням кількості вантажних засобів — суден та вантажівок;
  • – покращенням пропускної здатності транспортних мереж і перевантажувальних терміналів;
  • – лібералізацією митних операцій та перевірок;
  • – збільшенням потужностей для зберігання українського експорту.
Більше новин