Новини

єКоноплі дозволяють вирощувати нову культуру на рівні з кукурудзою
Система «єКоноплі» акумулюватиме дані про юросіб-коноплярів з державних реєстрів, в ній же аграрії подаватимуть дані про площі, які планують засіяти цією культурою. Про це повідомляє Delo.ua.
Дерегуляція галузі у 2023-2024 роках вперше за час незалежності дозволила вирощувати промислові коноплі без звітування перед Нацполіцією і Держлікслужбою. Це зрівняє статус рослини з основними культурами — кукурудзою, пшеницею або соняшником.
З запуском «єКонопель» в Україні більше не треба проходити ліцензування на виробництво промислових конопель, яке раніше тривало до трьох місяців. Відтепер аграріям достатньо зареєструватись в Реєстрі юридичних осіб, які здійснюють діяльність з посіву, вирощування та переробки конопель для промислових цілей.
«Аграрії зараз бачать, що їм для вирощування промислових конопель більше не треба мати справу з поліцією та лікарською службою, не потрібно одержувати жодних ліцензій або квот. Достатньо заявки на вирощування в системі єКоноплі, так само як і для реєстрації інших культур. Тобто коноплі відтепер переходять у розряд звичайних сільськогосподарських рослин», — зазначила Віра Ульянченко, голова ради директорів Асоціації розвитку льонарства і коноплярства України.
В Мінагро підкреслили, що сервіс сприятиме розвитку всієї галузі. Це стосується, зокрема, надання актуальної та прозорої інформації, а також оптимізації часу та ресурсів завдяки зменшенню адміністративного навантаження.
Раніше, щоб отримати ліцензію на виробництво промислової коноплі, потрібно було до трьох місяців. Тепер для вирощування конопель для промислових цілей треба тільки зареєструватися в Реєстрі юридичних осіб, які займаються посівом, вирощуванням та переробкою конопель для промислових цілей. Потреби отримувати ліцензії та квоти немає.
До складу системи єКоноплі входять:
модуль реєстрації суб’єктів господарювання у сфері промислової коноплі;
модуль реєстрації та управління земельними ділянками;
модуль посіву та врожаю;
модуль лабораторних досліджень;
модуль виписок та звітності;
інтерактивна карта.
«Основна мета системи — удосконалення державної аграрної політики, відновлення лідерства України щодо вирощування технічних конопель та зниження можливих корупційних ризиків та ризиків зловживань», – повідомляють у міністерстві.