Новини

Єдиний шанс для некондиційної кукурудзи — переробка на біоетанол — думка
Єдиний шанс для некондиційної кукурудзи — переробка на біоетанол — думка
Опубліковано: 12 Січня 2023

Використовувати зерно кукурудзи, уражене мікотоксинами ризиковане. Адже токсини порушують процес травлення у тварин. Єдиний шанс для некондиційної кукурудзи, ураженої мікотоксинами, — переробка на біоетанол.

Про це розповів операційний партнер торгово-аналітичної компанії Barva Invest Богдан Костецький під час онлайн-зустрічі, організованої освітньою платформою «Культиварій‎».

При цьому експерт зауважив, що є одне але… Біоетанольні калькуляції злітають тільки за умови примусового зобов’язання роздрібних мереж підмішувати певний відсоток біоетанолу на кожен літр, що вони постачають.

«Ми з експертами порахували, що якщо ми матимемо 3-4 млн т кукурудзи і переробимо її на біоетанол, то Україна не зможе сама його спожити. (Звісно, ми поки навіть не маємо потужностей для такого виробництва). Але, якщо хоча б 10% ми будемо підмішувати до традиційного пального, з поточним рівнем споживання, ми утилізуємо тільки 1 млн т кукурудзи», — пояснює він.

Щодо економіки такого виробництва, то потрібні такі стимули, як податкові канікули, технопромислові парки, про що вже потрібно говорити на державному рівні. Оскільки освоїти такі об’єми самостійно неможливо, Україні потрібен європейський ринок біоетанолу.

Це дуже струнко лягає в концепцію боротьби з енергетичною кризою і зменшення залежності від енергоносіїв з росії, додав Богдан Костецький.

«Думаю, що інвестор довго думати не буде і таки вкладе кошти у будівництво біоетанольного заводу на території України. Звісно, в умовах, коли по нас летять ракети, інвестувати дуже ризиковано. Тому можливо тут навіть треба вести мову про створення вільних економічних зон за кордоном, у найближчих європейських сусідів. Тим паче, що левова частка такого біоетанолу буде постачатися в Європу», — підсумував він.

Більше новин