Новини

Якої підтримки найбільше потребують українські фермери
Якої підтримки найбільше потребують українські фермери
Опубліковано: 11 Жовтня 2023

Після більш ніж півтора року тотальної війни психологічний та матеріальний ресурс українських агровиробників вичерпується і вони потребують підтримки, щоб продовжувати працювати.

Про це свідчать дані опитування «Сміливість бути фермером», яке було проведено за підтримки Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО).

Серед факторів, що мотивуватимуть агровиробників продовжувати працювати у майбутньому, респонденти схильні керуватися більш практичними роздумами. 

Так, найбільший відсоток респондентів — 68,2% — розраховують одержувати безоплатну матеріально-технічну підтримку, зокрема одержання насіння, ЗЗР тощо. 67,5% очікують розширення можливостей для залучення фінансування. 38,3% підкреслюють необхідність постійного інформування агровиробників про актуальні програми підтримки.

Серед інших мотиваційних стимулів називають також доступ до агротехрішень, юридичної та бухгалтерської підтримки, а також успішний досвід колег. 

Примітно, що попри значну кількість державних, міжнародних, донорських, грантових програм підтримки українських фермерів, які функціонують за підтримки держави та міжнародних партнерів України, лише 23,5% агровиробників вважають себе добре обізнаними про програми підтримки для фермерів. Понад 40% респондентів вважають себе необізнаними або дещо обізнаними щодо таких ініціатив. 

Більше новин