Новини

Які пільги можуть отримати аграрії у прифронтовій зоні
Які пільги можуть отримати аграрії у прифронтовій зоні
Опубліковано: 30 Травня 2024

Експерти назвали ініціативи та діючі програми підтримки від держави та донорів, якими можуть скористатися аграрії у прифронтових регіонах. Про це повідомляє портал Delo.ua.

Зараз розглядається варіант надати їм пільгу зі сплати ПДФО з платежів за оренду угідь та заробітної плати робітникам, з розрахунку до 12 осіб на 1 тис. га. Ця пільга була б еквівалентною підтримці в 1,5 – 2 тис. грн на га. Щоб надавати цю допомогу, необхідно внести відповідні зміни в податковий кодекс.

Інша ініціатива — компенсація оренди земельних угідь аграріям, що працюють в смузі 5 – 15 – 25 км від кордону з рф. Держава не має змоги запустити таку програму, але її можуть впровадити за кошти донорів. Ця програма коштуватиме щорічно для 5 км зони – $30 млн, для 15 км —$90 млн, для 25 км — $150 млн.

Аграрії з постраждалих регіонів отримують певні державні та кредитні пільги. Кабмін схвалив шість постанов для допомоги сільському господарству на деокупованих територіях. У 2024 році постраждалий бізнес, зокрема, аграрний, зміг отримати кредити на суму близько 8 млрд грн.

Також агросектор на територіях активних бойових дій отримав відстрочку до кінця війни від сплати земельного податку. Єдиний податок 4-ої групи та мінімальне податкове зобов’язання не нараховуються та не сплачуються.

Більше новин