Новини

Які ціни на соняшник пропонують переробники у регіонах України
Які ціни на соняшник пропонують переробники у регіонах України
Опубліковано: 23 Квітня 2024

Середня ціна на соняшник на переробних заводах в Україні минулого тижня склала 16 тис. грн. Про це розповіла старший менеджер олійноекстракційного заводу Альона Царьова у блозі на Latifundist.com.

За словами експертки, в центральних областях ціни були на рівні 15,5-16 тис. грн з ПДВ, на Півдні максимальна ціна — 16,6 тис. грн з ПДВ.

Також Альона Царьова додала, що чим ближче до Сходу, тим, звісно, соняшник дешевший.

«Соняшник трошки завмер, подейкують, що й залишилось його не так багато, а ця боротьба з другою формою взагалі «гайки закручує». Цікаво, скільки буде подано у статистику у наступному сезоні, якщо й далі будуть такі «танці»? Читала, що аналітики прогнозують меншу кількість врожайності, ніж минулоріч», — зазначила Альона Царьова.

До слова, Мінагрополітики прогнозує, що виробництво соняшника буде на рівні 12,4 млн т, минулого року його було зібрано 12,9 млн т. 

Тим часом аналітики Spike Brokers розповіли, що зниження цін на соняшникову олію на зовнішньому ринку обмежило зростання цін на соняшник. Так, ціна соняшника DAP Україна (регіони) склала $340-355/т, на експортних напрямках — $440-450/т.

Більше новин