Новини

Як агрокомпаніям захиститись від планових відключень електроенергії
Як агрокомпаніям захиститись від планових відключень електроенергії
Опубліковано: 17 Січня 2023

Агрокомпанії можуть купувати імпортовану електроенергію і не залежати від блекаутів. Україна може імпортувати до 600 МВт на годину з країн ЄС, зокрема Румунії та Словаччини. Підприємства, які купуватимуть імпортовану електроенергію, будуть захищені від планових відключень в межах придбаної енергії. 

Про це розповіла міністр економіки України Юлія Свириденко, пише пресслужба Мінекономіки.   

Зазначається, що запропонований механізм, що прописаний у прийнятій Кабінетом Міністрів Постанові №1 від 3 січня 2023 р., допоможе функціонувати цілим галузям економіки, насамперед тим, що критично залежні від безперебійного енергопостачання.

«Сьогодні перед нами стоїть завдання — створити можливість безперебійної роботи для наших підприємств та забезпечити запас міцності енергосистеми в умовах регулярних ударів держави-терориста по об’єктах енергоструктури, адже потрібно, щоб економіка працювала», — наголосила міністерка

В Мінекономіки зауважили, що запроваджений рішенням Уряду механізм імпорту електроенергії з ЄС дозволить виробникам зменшити залежність від планових відключень електроенергії, блекаутів та сприятиме посиленню енергетичної безпеки України. 

«Це було непросто, але нам вдалося створити прийнятний робочий механізм. Доступна пропускна спроможність для імпорту електроенергії з країн ЄС, зокрема Румунії та Словаччини, складає 600 МВт на годину. Підприємства, які купуватимуть імпортовану електроенергію, будуть гарантовано захищені від планових обмежень електропостачання в об’ємах закупленої ним електроенергії», — зазначила Юлія Свириденко.

Більше новин