Новини

Ячмінь нового врожаю закуповують від 2100 грн/т до 4000 грн/т: аналітики пояснили причини
Ячмінь нового врожаю закуповують від 2100 грн/т до 4000 грн/т: аналітики пояснили причини
Опубліковано: 24 Червня 2022

За даними моніторингу ІА «АПК-Інформ», поточного тижня в Україні на тлі просування збиральної кампанії на півдні країни формуються стартові ціни попиту на фуражний ячмінь нового врожаю.

На ціноутворення впливають низький попит тваринницьких та комбікормових підприємств, які в основному продовжують працювати на залишках запасів зернової минулорічного врожаю, та помірний інтерес трейдерів через очікуване збільшення обсягів постачання ячменю на зовнішні ринки, насамперед дунайськими портами. При цьому пропозиції ячменю надходили на ринок досить активно через нестачу вільних складських приміщень у сільгоспвиробників та ризики зберігання великих обсягів зерна в умовах воєнних дій. Однак деяку підтримку цінам надають прогнози суттєвого скорочення виробництва ячменю в поточному році.

Так, станом на 23 червня стартові ціни попиту переробників та тваринників на ячмінь нового врожаю фіксуються в досить широкому діапазоні – 2100-4000 грн/т СРТ, в той час як експортно орієнтовані компанії були готові закуповувати вказану зернову за цінами 4000-4800 грн/т без урахування вартості доставки. Зазначимо, що вказані ціни значно нижче поточних цін попиту на зернову врожаю 2021 р. – 5200-6100 грн/т СРТ.

Більше новин