Новини

Вивезти весь урожай автотранспортом аграріям не вдасться — фахівці
Вивезти весь урожай автотранспортом аграріям не вдасться — фахівці
Опубліковано: 21 Липня 2023

Бомбардуваннями одеського порту росія фактично запровадила морську блокаду України одразу після закінчення зернової угоди у понеділок. Жоден суховантаж не зайшов до України з початку російських бомбардувань. Ці удари роблять роботу морських зерновозів неможливою, оскільки тепер страховики судів відмовляються надсилати їх до зони обстрілів. Залишаються лише альтернативні маршрути. Варіантів альтернативних маршрутів небагато: Дунайські порти, Гданськ та Гдиня, а також Констанца. 

Про це пише autoconsulting.

Найпривабливішим варіантом є українські порти на Дунаї. Хоча вони мають обмежений потенціал збільшення перевалки. Його межа — 5-8 млн тонн зерна на рік, офіційно вважають, що через порти Дунаю можна експортувати до 20 млн тонн. Але собівартість цих перевезень значно вища, ніж через Одесу.

Транспортування з Ізмаїлу до румунської Констанци коштує €35-37/т. У напрямку Німеччини тариф на перевезення — €100-115/т.

Як порахували фахівці, вивезти весь урожай наявним автотранспортом не вдасться. Бо за оцінками, на це знадобиться 15-20 тис. зерновозів, яких в країні просто не має, і швидко їх придбати не вдасться. 

Як і минулого року, головним висновком з цієї кризи повинен стати намір інвестувати у переробку.

«Замість того, щоб «ганяти» через всю Європу десятки тисяч зерновозів, стояти у чергах на кордоні, не знати як і де їх вивантажити, краще розвивати переробку тут, в Україні, і возити борошно, замість зерна. Це і простіше, і вигідніше, ніж продавати сировину», — підкреслив генеральний директор «Wielton Україна» Олег Сапожніков.

Більше новин