Новини

Виробники планують підняти ціни на аміачну селітру
Виробники планують підняти ціни на аміачну селітру
Опубліковано: 10 Липня 2023

В червні купівельна активність в сегменті селітри зросла і товар повернув собі лідерство за продажами, яке було втрачене в середині весни. При цьому закупівлі стримуються початком жнив, після яких активність ще більше зросте.

Про це розповіли аналітики Barva Invest, пише Latifundist.com.

«На відміну від інших добрив, у споживачів з’являється розуміння, що зниження цін перед осінню вже не буде. Підвищення ціни в середині червня OSTCHEM майже не вплинуло на торгівлю. Черга за селітрою на заводах розтягнулася вже на декілька тижнів і OSTCHEM навіть призупиняв продажі торговим компаніям наприкінці червня, хоча вже відновив їх. Варто зазначити, що для сільгоспвиробників зупинок продажів не було», — розповіли аналітики

Щодо цін на селітру:

– рекомендована ціна на селітру від OSTCHEM залишилась на рівні 16,5 тис. грн/т, СРТ, на вапняково-аміачну селітру 13,4 тис. грн/т, СРТ;

– польську селітру можна було придбати по 15,3-15,8 тис. грн/т, FCA кордон, однак виробники планують підіймати ціни;

– турецька вапняково-аміачна селітра пропонується по 12,9 тис. грн/т, FCA/EXW.

Аналітики прогнозують стабільність цін з можливим подорожчанням.

«Виробники можуть спробувати підняти ціни завдяки невеликим запасам та хорошому попиту. Імпортери нарощуватимуть поставки, хоча і у невеликих об’ємах. На тлі підвищення цін вартість імпортного товару може зрости», — пояснили аналітики.

Нагадаємо, ціну селітри OSTCHEM підняв на початку червня. За прогнозом експертів, поточного місяця селітра в Україні може подорожчати до 17 000 грн/т, з доставкою.

Більше новин