Новини

Вперше за роки незалежності експорт насіння гібридної кукурудзи перевищив імпорт
Вперше за роки незалежності експорт насіння гібридної кукурудзи перевищив імпорт
Опубліковано: 11 Жовтня 2022

Українське насінництво нарощує експорт насіння зернових та олійних культур. У першому півріччі 2022 р. його обсяг в 1,8 раза перевищив відповідний показник попереднього року і становить $27,8 млн.

Про це розповів завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення ННЦ «Інститут аграрної економіки» НААН України Олександр Захарчук.

У структурі українського експорту насіння зернових та олійних культур традиційно домінує кукурудза (96%). За січень-червень на зарубіжні ринки цього виду насіння продано на $26,8 млн.

Водночас експорт гібридної кукурудзи у кількісному та вартісному виразі збільшився майже вдвічі. Якщо торік за 6 місяців експортували 6,3 тис. т на суму $13,5 млн, то у першому півріччі цього року — 12,2 тис. т на суму $26,8 млн.

«Вперше за роки незалежності України обсяги експорту насіння гібридної кукурудзи перевищили обсяги його імпорту. За січень-червень цього року з України експортували 12 156 т насіння вітчизняної та іноземної селекції, тоді як постачання з-за кордону склало лише 8812 т», — наголосив експерт НААН.

Крім кукурудзи, на зарубіжні ринки також експортували:

– 167 т насіння соняшнику;

– 58 т сої;

– 16 т льону;

– 15 т ріпаку;

– 21 т гірчиці.

Зазначені культури надали державі додатково ще близько $1 млн, що на рівні відповідного показника минулого року.

У першому півріччі експорт збільшився за рахунок додаткових можливостей розвитку вітчизняного насінництва.

«Із одного боку, це пов’язано з втратою логістичних каналів постачання насіння з-за кордону через широкомасштабну агресію рф, а з іншого — зі збільшенням виробництва на власних потужностях вітчизняних насіннєвих заводів. Окрім того, визнання Європарламентом української системи сертифікації насіння дозволило Україні вже другий рік поспіль нарощувати експорт насіння, найперше до країн Євросоюзу», — підсумував Олександр Захарчук.

Більше новин