Новини

Власники паїв мають сплатити мінімальне податкове зобов’язання: податківці розповіли подробиці
Власники паїв мають сплатити мінімальне податкове зобов’язання: податківці розповіли подробиці
Опубліковано: 22 Грудня 2023

Податківці пояснили, коли і хто має сплачувати мінімальне податкове зобов’язання у разі оренди чи іншого використання земельних ділянок. Про це повідомили в головному управлінні Податкової служби України в Чернівецькій області.

В Податковий кодекс внесли зміни, які розповсюджуються на фізичних осіб з земельними ділянками у власності чи оренді. Для зазначених осіб передбачили мінімальне податкове зобов’язання. Оцінку МПЗ мають здійснити контролюючі органи до 1 липня наступного за звітним року.

Сплачувати МПЗ доведеться, тільки якщо воно буде більшим, ніж сплачені податки, пов’язані з землею та сільськогосподарською діяльністю за податковий рік. Чинне законодавство регламентує визначення МПЗ для аграріїв, які передають земельні ділянки в оренду або користуються ними.

“У разі незгоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним мінімального податкового зобов’язання та розрахованою у відповідному податковому повідомленні-рішенні сумою річного податкового зобов’язання з податку такий платник податку має право протягом 30 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних, з наданням підтвердних документів,” – зазначили податківці.

Більше новин