Новини

Влада допоможе фермерам провести весняну посівну на деокупованих територіях
Влада допоможе фермерам провести весняну посівну на деокупованих територіях
Опубліковано: 16 Лютого 2024

На Херсонщині 45% агропідприємств відновили свою діяльність лише наполовину, 30% – досі не працюють. Для підтримки агровиробників з деокупованих територій Уряд запланував реалізацію низки програм, повідомив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час наради щодо вирішення проблемних питань на деокупованих територіях Херсонської області. Про це пише minagro.

Він наголосив, що найголовніше для Херсонщини – розмінування територій.

«Одне з головних завдань щодо відновлення роботи аграріїв Херсонщини – розмінування. В державному бюджеті для цього передбачено 3 млрд гривень. Також спрощена процедура сертифікації операторів для проведення розмінування. Це дозволить очистити цьогоріч значні площі», – зазначив Тарас Висоцький.

Він також відзначив, що цього року передбачені кошти в держбюджеті для програми, яка передбачає компенсацію 25% вартості при купівлі обладнання вітчизняних виробників. Також аграрії з деокупованих територій, які обробляють до 120 га, зможуть отримати 8 тисяч гривень безповоротної допомоги від держави. Продовжить діяти програма з розвитку меліорації, якою передбачено компенсація до 50% вартості на відновлення зрошувальних систем. Аграрії Херсонщини можуть скористатися урядовою грантовою програмою на розвиток садів і теплиць.

Тарас Висоцький також повідомив, що до пільгової програми «Доступні кредити 5-7-9» внесені зміни, і тепер аграрії з деокупованих територій можуть отримати кредит на обігові кошти під 3% річних, на інвестиційні на 1% у перші два роки. Це, підкреслив перший заступник Міністра агрополітики, створить доступні умови для проведення весняної посівної.

Більше новин