Новини

Відлига створює загрозу для озимих культур
Відлига створює загрозу для озимих культур
Опубліковано: 15 Грудня 2023

Відлига, інтенсивне танення значної кількості снігу, подальше випадання дощу призводить до перезволоження ґрунту. У понижених місцях на полях з озимими можуть застоюватися талі води, які можуть перетворитися на льодову кірку зі зниженням температур. Про це інформують в Інституті сільського господарства Карпатського регіону, пише AgroTimes.

Фахівці зазначають, що зараз спостерігаються такі негативні для перезимівлі озимих умови, коли за талого перезволоженого ґрунту й наявності ще значного снігового покриву відбувається виснаження рослин внаслідок витрат запасних пластичних речовин. Стан рослин залежатиме від подальшого перебігу погодних умов, а це вимагає ретельного моніторингу посівів.

Озимі зернові наразі перебувають у стані вимушеного зимового спокою. Станом на 12 грудня висота снігового покриву під пшеницею озимою на Львівщині (сівозміна відділу технологій у рослинництві) становила 12-15 см, сніг крупнозернистий, насичений вологою; ґрунт талий, сильно зволожений; строкова температура на глибині залягання вузла кущіння 0,5°С.

Більше новин