Новини

Відкриття нових ринків стимулюватиме розвиток агропереробки в Україні – Сольський
Відкриття нових ринків стимулюватиме розвиток агропереробки в Україні – Сольський
Опубліковано: 22 Травня 2023

Відкриття нових ринків, «які будуть платоспроможні, з хорошими технологіями, з чіткими правилами, в яких живуть сотні мільйонів людей, стимулюватиме агропереробку в Україні». Таку думку висловив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський під час онлайн-форуму «FIT for Ukraine: Агропереробка», повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Зокрема, за словами міністра, розвитку переробки аграрної сировини в Україні вже сприяло прийняте Європарламентом рішення щодо продовження зони торгівлі з ЄС, яке передбачає скасування квот і мит на український експорт.

«Наші аграрії тут зреагували швидко, переробники в т.ч. Ми почали досить активно продавати свою продукцію в ЄС, і кожен з нас розуміє, що ці можливості надалі розвиватимуть цей сектор», — сказав М.Сольський.

За словами міністра, свідченням високої конкурентності українського агроринку стали події останніх двох місяців, а саме дискусії з європейськими країнами щодо експорту в Європу нашої агропродукції.

«ЄС прийняв для себе рішення, що Україна буде разом із європейською спільнотою, і відповідно європейські ринки повинні бути відкритими для нас. Тому найближчий рік-два ми матимемо предметну дискусію щодо деталей цієї взаємодії за участі керівництва держави, уряду та аграрної спільноти», — зауважив керівник Мінагрополітики.

Також він нагадав, що для тих, хто прийняв рішення займатися агропереробкою, також будуть діяти спрощення в контексті лібералізації земельного законодавства.

«Протягом останніх 2-3 років було прийнято найбільшу кількість нормативно-правових документів, пов’язаних з ринком землі, спрощенням зміни цільового призначення тощо. Однак, на мою думку, цього не достатньо, і ми наразі цю роботу продовжуємо. Сподіваюся, до осені ми завершимо її одним або двома великими законопроектами. Нам потрібно вирізнятися на фоні інших країн, які вважаються прогресивними з точки зору ведення бізнесу в частині земельних відносин», — резюмував міністр.

Більше новин