Новини

Від «зернової угоди» залежить весняна посівна кампанія
Від «зернової угоди» залежить весняна посівна кампанія
Опубліковано: 26 Жовтня 2022

Для аграріїв «зернова угода» є вирішальною, і коли з’явилася інформація про початок роботи зернового коридору, для сільгоспвиробників це був сигнал виходити в поля і сіяти озимі.

Про це розповів голова Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Андрій Дикун під час пресконференції «Зерновий коридор: чому він потрібний Україні та світу?».

«Всіх аграріїв об’єднує одна проблема — збут продукції, адже вивезення зерна альтернатвними шляхами дуже подорожчало. Більшість аграріїв навіть за дії «зернової угоди» не отримують прибутків: якщо зараз працюють в нуль, то це добре», — зазначає Андрій Дикун.

За його словами, якщо «зернова угода» не працюватиме, буде під питанням весняна посівна кампанія, аграрії просто не вийдуть у поля.

«Сьогодні на першому місці — Перемога, на другому — реалізація зерна. Ми розуміємо, що в держави немає коштів, дива не відбудеться. Вже декілька місяців уряд намагається знайти кошти, щоб підтримати аграріїв і вийти на ринок з державними закупівлями, але, на жаль, наші партнери на це коштів не дають. Тому для сільгоспвиробників наразі єдиний вихід отримати кошти — реалізувати вирощений врожай», — говорить Андрій Дикун.

Він додає, що якщо агросектор сьогодні зупиниться, потрібен буде не один рік для його відновлення.

Більше новин