Новини

Від учора змінились умови митного контролю та оформлення експорту та імпорту
Від учора змінились умови митного контролю та оформлення експорту та імпорту
Опубліковано: 08 Листопада 2023

Умови митного контролю та оформлення як імпортних, так експортних вантажів змінилися з 7 листопада 2023 року.

Про це говориться у повідомленні Європейської Бізнес Асоціації.

«Так, зокрема, компанії, які не встигли до 7 листопада 2023 року отримати відповідні спрощення та переваги, передбачені Митним кодексом України або Конвенцією про режим спільного транзиту, будуть вимушені пред’являти товари митниці. Йдеться про необхідність доставлення товарів у зону митного контролю відповідних митниць, в яких проводиться митне оформлення», — говориться у повідомленні.

За даними асоціації, кількість компаній, які отримали спрощення в межах авторизованих економічних операторів (АЕО) та режиму спільного транзиту, досить незначна.

«Проте за результатами робочої наради в Комітеті ВРУ з питань фінансів, податкової і митної політики за участі представників Мінфіну і Держмитслужби не було підтримано пропозиції бізнесу щодо ініціювання процесу відтермінування зазначених змін, а саме скасування спрощених декларацій типу ЕА», — уточнюють у ЄБА.

До того ж з  Митного кодексу виключені положення, які дозволяли не пред’являти експортний вантаж митниці.

«Зі свого боку представники Держмитслужби запевнили щодо готовності до зазначених змін та за необхідності переведення відповідних підрозділів на цілодобовий режим роботи. Держмитслужба буде інформувати на офіційних ресурсах, а також у соцмережах про створені безкоштовні зони митного контролю, на яких можна буде здійснювати пред’явлення митниці та декларування і пломбування експорту без необхідності сплати послуг митного терміналу», — зазначили в асоціації

ЄБА звертає увагу, що, з огляду на таку ситуацію, бізнесу варто планувати свої бізнес-процеси з урахуванням того, що черги на митниці можуть бути не лише в пунктах пропуску, а й на митницях призначення та відправлення.

Більше новин