Новини

Вертикальна ферма у Золочеві видає півтори тонни продукції щодня
Вертикальна ферма у Золочеві видає півтори тонни продукції щодня
Опубліковано: 20 Грудня 2022

1,5 тис кг продукції щодня виробляє українська інноваційна вертикальна ферма на 1,5 тис. кв.м. Український аграрій Володимир Новий, директор компанії Green Wave Organic створив унікальний вертикальний комплекс вирощування овочів та зелені.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Про це, а також про формування кластеру вертикальних ферм у центрі української гуртової плодоовочевої торгівлі він розповів під час конференції «Овочі та фрукти – 2022» у Києві, організованої проєктом «АПК-Інформ: овочі та фрукти» за підтримки ФАО та ЄБРР. Інформаційними партнерами заходу стали East-Fruit та Sapienza.media.

Володимир Новий створив комплекс вертикального вирощування овочів та зелені в місті Золочів на Львівщині. Ідея його створення виникла у 2016 році, а вже у 2018 була запущена перша черга виробництва. Володимир Новий під час виступу зазначив, що останніми роками Україна суттєво наростила імпорт овочів, що негативно відобразилося на вітчизняній плодоовочевій галузі. В українських фермерів виникла потреба в пошуку нових технологій вирощування продукції, яка б змогла конкурувати з імпортною як за ціновою політикою, так і якісними показниками.

«Наш комплекс максимально автоматизований, що дозволяє суттєво знизити вплив людського фактору на процес виробництва. На мою думку, майбутнє саме за такими розробками. Адже завдяки їхньому впровадженню вже найближчим часом наша країна зможе відмовитися від імпорту різних продуктів», – говорить Володимир Новий.

Він зауважив, що наразі на 1,5 тис. кв. метрів створеного компанією Green Wave Organic комплексу росте одночасно 750 тис. рослин. Щоденно тут випускається 1,5 тис. кг продукції. Що стосується розмірів вертикальної ферми Green Wave Organic, то висота поличок сягає 3,5 м, а широта між двома полями – 1,2 м.

Для забезпечення комфортних умов вирощування продукції фахівці компанії створили удосконалені системи освітлення, клімат-контролю, живлення та вертикального поливу.

Система клімат-контролю містить величезну буферну ємність, яка в період перегрівання забирає на себе значну кількість енергії. При високій потребі теплова енергія повертається із запасів.

Також Green Wave Organic створила власну унікальну систему живлення рослин.

«Ми працюємо з багатьма українськими науковцями, які пропонують цікаві інтерактивні рішення. Завдяки ним ми скоротили кількість міндобрив від початку реалізації нашого проєкту до тепер майже вдвічі. Тобто на наразі наша компанія в межах комплексу використовує лише 50% міндобрив у порівнянні із запланованим», – говорить фахівець.

На початку своєї діяльності в межах комплексу фахівці займалися вирощуванням салату, пряних трав та мікрозелені. Наразі ж фахівці Green Wave Organic у тестовому режимі працюють над проєктом з виробництва овочів – помідорів, перцю та огірків. Також компанія налагодила процес вирощування декоративних кущів та дерев. Є в асортименті Green Wave Organic і лікарські рослини, придбанням яких зацікавлені вітчизняні та закордонні виробники кормів для тварин.

Більше новин